Szminka czy błyszczyk?

Odwieczny dylemat kobiety

Piękne usta to niewątpliwie atut kobiety. Nadają kobiecie pewności siebie, sprawiają, że czuje się ona piękna i wyjątkowa. Nie zawsze jednak wiemy, jaki makijaż wykonać, aby podkreślić to, co warte podkreślenia i zakamuflować to, co może w jakiś sposób szpecić. W tym wszystkim przewija się odwieczny dylemat kobiety: szminka czy błyszczyk. Każdy z tych kosmetyków ma swoje zalety. Każdy daje efekt, który może zachwycać.

Podstawowe zasady makijażu ust

Bez względu na to, czy będziemy używać błyszczyka czy szminki, powinniśmy pamiętać o pewnych, podstawowych zasadach makijażu. Make-up ust to nie zabawa z paletą barw i odcieni. To czynność kosmetyczna, którą zawsze należy dostosować do urody danej osoby. Osoby o wąskich ustach powinny wybierać połyskujące błyszczyki w jasnych odcieniach. Z kolei osoby o ustach szerokich – matowe szminki o ciemniejszych barwach. Dla podkreślenia efektu można też stosować połączenie błyszczyka ze szminką. Zanim jednak przystąpimy do ich nakładania, powinniśmy zwrócić uwagę na naturalny kształt ust i jeśli jest taka potrzeba skorygować go konturówką w odcieniu zbliżonym do naturalnego odcienia warg.

Pomadka uczyni z Ciebie gwiazdę

Choć nie jest lśniąca tak, jak błyszczyk, potrafi zaczarować każdą kobietę. Żadna gwiazda, czy to filmowa, czy to ze świata show biznesu nie pokazuje się publicznie bez makijażu ust. A jego podstawą jest właśnie pomadka. Pytanie tylko, jaką wybrać. Jak już wspomnieliśmy, jeśli chodzi o kolory, jasne zarezerwowane są dla wąskich ust, a ciemne dla ust szerokich. Ale to nie jedyny wybór, przed którym stajemy. Na rynku dostępne są bowiem trzy rodzaje pomadek: transparentne (delikatnie podkreślające urodę), gęste kremowe, zawierające silny pigment nabłyszczający oraz pudrowe.
Jeśli chodzi o transparentne – te najlepiej sprawdzają się na co dzień, zarówno do pracy, jak i na spotkanie z przyjaciółkami. Idealnie komponują się z odważnymi kreacjami, w intensywnych kolorach. Stają się wówczas dopełnieniem, które nadaje kobiecie subtelności. Jeśli chodzi o gęste kremowe z pigmentami świetlnymi – te są idealne przede wszystkim na wieczorowe wyjścia, oficjalne spotkania czy uroczystości. Doskonale podkreślają styl kobiety i jej pewność siebie. Pudrowe z kolei najlepiej sprawdzają się jako pomadki „długodystansowe”, czyli w sytuacjach, gdy zależy nam na efekcie przez dłuższy czas.

Błyszczyk – sposób, by olśniewać

Kobiety, które używają błyszczyków podkreślają ich subtelność połączoną z efektem olśniewania. Bo faktycznie, nie są one aż tak „wyraziste” jak szminki, a mimo to dają fantastyczny efekt. Mają też nad szminkami pewną przewagę – są prostsze i łatwiejsze w stosowaniu. Właściwie nawet nie potrzebujesz lusterka, aby prawidłowo nałożyć błyszczyk, co przy pomadce byłoby, delikatnie mówiąc, dość ryzykowne.
Potrzebny Ci szybki make-up? Wybierz błyszczyk? Masz więcej czasu? Możesz postawić na pomadkę i ewentualnie przez środek przeciągnąć błyszczyk. Zawsze jednak i jedno, i drugie warto mieć w swojej torebce.